Toimitusten yhteystiedot

KESKIPOHJANMAA

Päätoimittaja Suvi Tanner
Puh. 020 750 4404
suvi.tanner@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puh. 0400 365 601
Sähköposti: toimitus@keskipohjanmaa.fi
Osoite: Rantakatu 10, 67100 Kokkola

KAINUUN SANOMAT

Päätoimittaja Päivi Bisi
Puh. 010 665 7262
paivi.bisi@hillagroup.fi  

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7205
Sähköposti: toimitus@kainuunsanomat.fi
Osoite: Kauppakatu 11, 87100 Kajaani 

KALAJOKILAAKSO

Päätoimittaja Jenni Kankaanpää
Puh. 020 750 4556
jenni.kankaanpaa@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4600
Sähköposti: toimitus@kalajokilaakso.fi
Osoite: Kauppakatu 8, 84100 Ylivieska

KALAJASKA

Päätoimittaja Jenni Kankaanpää
Puh. 020 750 4556
jenni.kankaanpaa@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4600
Sähköposti: toimitus@kalajokilaakso.fi
Osoite: Kauppakatu 8, 84100 Ylivieska

HAAPAVESI-LEHTI

Päätoimittaja Anne Mattila
Puh. 020 750 4731
anne.mattila@hillagroup.fi  

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4640
Sähköposti: toimitus@haapavesi-lehti.fi
Osoite: Tähtelänkuja 2, 86600 Haapavesi

KALAJOKISEUTU

Päätoimittaja Annika Tiitto
Puh. 020 750 4581
annika.tiitto@hillagroup.fi  

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4581
Sähköposti: toimitus@kalajokiseutu.fi
Osoite: Pohjankyläntie 1, 85100 Kalajoki

KOKKOLA-LEHTI

Päätoimittaja Suvi Tanner
Puh. 020 750 4404
suvi.tanner@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4469
Sähköposti: toimitus@kokkolalehti.fi
Osoite: Rantakatu 10, 67100 Kokkola

LESTIJOKI-LEHTI

Päätoimittaja Joni Mäki-Petäjä
Puh. 020 750 4499
joni.maki-petaja@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4650
Sähköposti: toimitus@lestijoki-lehti.fi
Osoite: Valtakatu 1, 69101 Kannus

NIVALA-LEHTI

Päätoimittaja Risto Puolimatka
Puh. 020 750 4712
risto.puolimatka@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4469
Sähköposti: toimitus@nivala-lehti.fi
Osoite: Kalliontie 30, 85500 Nivala

PERHONJOKILAAKSO

Päätoimittaja Sanni Aho
Puh. 020 750 4462
sanni.aho@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4464
Sähköposti: toimitus@perhonjokilaakso.fi
Osoite: Kirkkotanhua 3, 69700 Veteli

PIETARSAAREN SANOMAT

Päätoimittaja Pentti Höri
Puh. 020 750 4742
pentti.hori@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4742
Sähköposti: toimitus@pietarsaarensanomat.fi
Osoite: Runeberginkatu 11, 68600 Pietarsaari

SELÄNNE

Päätoimittaja Satu Kangas-Viljamäki
Puh. 020 750 4749
satu.kangas-viljamaki@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 020 750 4749
Sähköposti: toimitus@selanne-lehti.fi
Osoite: Stålhberginkatu 2-4, 85800 Haapajärvi

KOTI-KAJAANI

Päätoimittaja Päivi Bisi
Puh. 010 665 7262
paivi.bisi@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7262
Sähköposti: toimitus@koti-kajaani.fi
Osoite: Kauppakatu 11, 87100 Kajaani

SOTKAMO-LEHTI

Päätoimittaja Hanna Turunen
Puh. 010 665 7315
hanna.turunen@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 050 524 0517
Sähköposti:  toimitus@sotkamolehti.fi
Osoite: Kainuuntie 18, 88600 Sotkamo

KUHMOLAINEN

Päätoimittaja Mari Heikura
Puh. 010 665 7272
mari.heikura@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 044 332 5320
Sähköposti: toimitus@kuhmolainen.fi
Osoite: Kainuuntie 103, 88900 Kuhmo

YLÄ-KAINUU

Päätoimittaja Sirkku Rautio
Puh. 010 665 7219
sirkku.rautio@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7215
Sähköposti: toimitus@ylakainuu.fi
Osoite: Kauppakatu 10-12, 89600 Suomussalmi

KOTI-LAPPI

Päätoimittaja Esa Keskinen
Puh. 010 665 7203
esa.keskinen@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7920
Sähköposti: toimitus@kotilappi.fi
Osoite: Hallituskatu 1, 98101 Kemijärvi

SOMPIO

Päätoimittaja Elina Melamies
Puh. 010 665 7346
elina.melamies@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7346
Sähköposti: toimitus@sompio.fi
Osoite: Jäämerentie 18, 99600 Sodankylä

SAARISELÄN SANOMAT

Päätoimittaja Anssi Tapio 
Puh. 010 665 7323
anssi.tapio@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot: 
Puh. 040 653 1965
Sähköposti: toimitus@saariselansanomat.fi
Osoite: Piiskuntie 1, Ivalo

INARILAINEN

Päätoimittaja Jaakko Peltomaa
Puh. 010 665 7332
jaakko.peltomaa@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 040 865 3916
Sähköposti: toimitus@inarilainen.fi
Osoite: Piiskuntie 1, Ivalo

ENONTEKIÖN SANOMAT

Päätoimittaja Katja Keskitalo
Puh. 010 665 7361
katja.keskitalo@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7361
Sähköposti: toimitus@enontekionsanomat.fi
Osoite: Puistomäentie 1, 99400 Enontekiö

KITTILÄLEHTI

Päätoimittaja Miika Sirkiä
Puh. 010 665 7341
miika.sirkia@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7341
Sähköposti: toimitus@kittilalehti.fi
Osoite: Valtatie 42 A, 99100 Kittilä

LEVINYT!

Päätoimittaja Janne Pussila
Puh. 010 665 7322
janne.pussila@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: (Leviluuri) 050 4408 999
Sähköposti: toimitus@levinyt.fi
Osoite: Valtatie 42 A, 99100 Kittilä

LUOTEIS-LAPPI

Päätoimittaja Milla Salo
Puh. 010 665 7303
milla.salo@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 010 665 7303
Sähköposti: toimitus@luoteis-lappi.fi
Osoite: Jokijalantie 63, 95900 Kolari

MEÄN TORNIONLAAKSO

Päätoimittaja Vuokko Lahti
Puh. 020 750 4766
vuokko.lahti@hillagroup.fi

Toimituksen yhteystiedot:
Puhelin: 040 594 7289
Sähköposti: toimitus@meantornionlaakso.fi
Osoite: Alkkulanraitti 71, 95600 Ylitornio